Gdzie myć samochód? Przegląd rozwiązań

Naturalną rzeczą jest, że w trakcie użytkowania auta stale ulega ono różnym zabrudzeniom. W takiej sytuacji wystarczy je oczywiście jedynie umyć. Tymczasem okazuje się, że wybór miejsca i sposobu, gdzie umyć samochód nie zawsze jest oczywisty. Z tego względu poniżej przedstawiamy przegląd dostępnych w tym względzie rozwiązań dla kierowców.

Myjnia ręczna

Na samym początku rozpoczynamy od możliwości, które daje myjnia ręczna. Jak każde rozwiązanie, także i to posiada oczywiście swoje wady i zalety. Do tych pierwszych należy zaliczyć stosunkowo małe zagęszczenie takich miejsc oraz wysoką cenę. Z drugiej jednak strony patrząc, umycie auta na myjni ręcznej może być doskonałym sposobem na dokładne doczyszczenie go oraz konserwacje. Do tego jej pracownicy automatycznie dobiorą najlepsze w danej sytuacji rozwiązanie. Niestety trzeba tez uczciwie powiedzieć, że koszt mycia auta na myjni ręcznej jest też dość wysoki, co dla wielu kierowców może mieć spore znaczenie.

Myjnia automatyczna

Mycie na automatycznej myjni to kolejne z rozwiązań. Jego zaletą jest z pewnością stosunkowo niska cena. Duża wygoda oraz szeroka dostępność. Zazwyczaj takie obiekty znajdziemy oczywiście w pobliżu stacji benzynowych. Dodatkowo każdy klient ma do wyboru szereg zróżnicowanych programów myjących, co pozwala dopasować usługę do swoich potrzeb. Trzeba też przyznać, że sprzęty tam pracujące potrafią bardzo dokładnie doczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia z karoserii auta. Niestety także i tutaj mamy do czynienia z pewnymi wadami. Wśród największych należy wymienić ryzyko uszkodzenia lakieru. Szczerze trzeba powiedzieć, że szczotki na myjniach automatycznych nie znają pojęcia litości nad lakierem, więc nierzadko musimy się po prostu liczyć z wystąpieniem zarysowań po takiej wizycie.

Myjnia bezdotykowa

Jeśli nie do końca przekonują nas myjnie automatyczne oraz ręczne, to pozostaje nam czyszczenie auta na tych bezdotykowych. Jak pokazuje zresztą praktyka, tego typu miejsca są najpopularniejsze ze wszystkich rodzajów myjni. Wielu kierowców docenia szybkość całego procesu oraz niewielkie koszty. Pomimo tego, że te drugie zależą w dużej mierze od indywidualnej wprawy, to i tak nawet średnio doświadczoną osobę nie powinno to kosztować więcej, niż kilkadziesiąt złotych. Niestety są też i minusy. Te najpopularniejsze w okolicy tanie myjnie ciśnieniowe mogą być dość mocno oblegane, przez co spędzimy na niej nieco więcej czasu. Dodatkowo należy też wykazać się pewną dozą ostrożności i umiejętnie korzystać z jej dobrodziejstw. Pamiętajmy, że niektórzy użytkownicy stosują na przykład szczotki do czyszczenia kół, więc nigdy nie pocierajmy nimi lakieru.

Jak widać decyzja o tym, gdzie warto myć samochód, nie jest prosta. Zawsze więc dokładnie przemyślmy tę kwestię, aby dokonać jak najtrafniejszego wyboru.