Samochód zastępczy z OC sprawcy – skorzystaj z oferty wypożyczalni

Wypożyczalnia samochodów to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób, które potrzebują pojazdu zaledwie przez kilka dni w roku. Obecnie coraz więcej tego rodzaju firm świadczy także usługi wynajmy samochodów zastępczych z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia. Dzięki temu w razie jakiejkolwiek kolizji, czy wystąpienia innego rodzaju szkody w ruchu drogowym, poszkodowana osoba może otrzymać do dyspozycji auto, którego koszt pokryje ubezpieczyciel. Jak załatwić formalności związane z wynajmem?

Twój samochód uległ uszkodzeniu? Korzystaj z auta zastępczego przez okres trwania naprawy!

Uszkodzony pojazd często może okazać się ogromnym problemem, znacząco utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Taki stan rzeczy jest szczególnie dużym kłopotem dla osób, które wykorzystują samochód w codziennej pracy lub wręcz auto jest ich podstawowym narzędziem pracy. Nic więc dziwnego, że pozostawanie bez własnych czterech kółek przez cały okres trwania naprawy, będzie wiązać się z wieloma trudnościami. Na szczęście naprzeciw potrzebom kierowców wychodzą wypożyczalnie, które oferują wynajem samochodów z OC sprawy. Takie rozwiązanie pozwala bez większych problemów korzystać z pojazdu zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych. Co więcej, taka usługa realizowana jest w formie bezgotówkowej, a wszelkie koszty przenoszone są na firmę ubezpieczeniową, z którą sprawca zawarł umowę na polisę OC.

Jak działa wynajem samochodu z OC sprawcy?

W sytuacji, gdy jesteś uczestnikiem wypadku, czy kolizji drogowej, często zdarza się, że Twój pojazd będzie wymagać gruntownej naprawy. W takiej sytuacji nie możesz kontynuować podróży. Rozwiązaniem jest oferta wynajmu samochodu z OC sprawy. W tym celu konieczny będzie kontakt z wypożyczalnią, która zajmie się wszelkimi formalnościami oraz dostarczy pojazd pod wskazany adres. W tym celu potrzebujesz oświadczenia sporządzonego we współpracy ze sprawcą zdarzenia lub protokołu wystawionego przez policję. Potrzebny będzie także numer polisy ubezpieczeniowej OC oraz nazwa ubezpieczalni, z którą sprawca ma zawartą umowę.

Czy za wynajem auta z OC trzeba zapłacić?

Większość firm, które zajmują się wynajmem samochodu, reguluje kwestię opłat w swoim regulaminie, który można znaleźć na stronie internetowej firmy, takiej jak https://zastepcze.lublin.pl/. Co do zasady, usługa nie powinna jednak nieść za sobą konieczności żadnych dodatkowych opłat. Wynajem samochodu z OC sprawcy realizowany jest bowiem bezgotówkowo, a wypożyczalnia kieruje fakturę za usługę bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy. Bezpłatny powinien być także transport samochodu zastępczego pod wskazany adres. Kwestie finansów warto jednak szczegółowo ustalić podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem wypożyczalni.