Poznaj zalety i wady korzystania z punktów ASO

To, że serwisowanie samochodu jest koniecznością, nie wywołuje kontrowersji. Pojawiają się one jednak w tej samej chwili, w której pada pytanie o to, gdzie serwisować auto.

W takim wypadku gdzie warto naprawić auto – ASO czy zwykły warsztat samochodowy? Punkty ASO rywalizują o uznanie kierowców z niezależnymi warsztatami. Ich właściciele i pracownicy mają przy tym kilka mocnych argumentów.

ASO – dlaczego warto?

Plusem napraw w ASO jest dostęp do oryginalnych części samochodowych. Tu nie ma mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach. Wadliwe elementy są wymieniane na takie, które pochodzą wyłącznie z fabryk akceptowanych przez producenta auta. Jakby tego było mało, osoba decydująca się na serwisowanie auta w ASO zawsze otrzymuje fakturę i gwarancję. Zwiększa to satysfakcję z dobrze wykonanej usługi.

Wiele osób udaje się do ASO także dlatego, że imponuje im wiedza pracowników takich punktów. Są oni ekspertami w zakresie pojazdów danej marki lub grupy marek. Doskonale radzą sobie więc nie tylko w przypadku standardowych awarii, ale i wtedy, gdy samochód nie działa tak, jak należy, choć pozornie nie powinien stwarzać problemu. Nikt nie lubi przecież świadomości, że mechanik eksperymentuje z jego autem.

Czy punkty ASO mają wady?

Trudno o rozwiązanie, które byłoby wolne od wad. Nic więc dziwnego, że również wizyty w punktach ASO nie zawsze budzą optymizm. Największym problemem z nimi związanym jest konieczność płacenia dość wysokich cen tak za porady, jak i za same komponenty trafiające do auta.

Owszem, mamy do czynienia z oryginalnymi częściami, nikt jednak nie lubi wydawać dużych pieniędzy. Wizyty w ASO stają się jeszcze bardziej problematyczne, gdy do punktów trafiają starsze auta. Te są zwykle bardziej awaryjne, a co za tym idzie – ich naprawianie również generuje większe koszty.